Waardevolle momenten voor patiënten en naasten door nieuwe relaxstoel
Wens van verpleegkundige Wilma ten Have wordt werkelijkheid dankzij Stichting Vrienden van het SKB
Gepubliceerd op: 29 juli 2026WINTERSWIJK – Dankzij Stichting Vrienden van het SKB beschikt de afdeling over een speciale relaxstoel voor patiënten die extra ondersteuning nodig hebben. De wens kwam van verpleegkundige Wilma ten Have, die in de dagelijkse praktijk zag hoe een comfortabele relaxstoel patiënten en hun naasten kan helpen om waardevolle momenten samen door te brengen.
Een klein gebaar, groot verschil
"Wij zien patiënten die door bijvoorbeeld benauwdheidsklachten moeite hebben om langere tijd in bed te liggen. Ook zijn er patiënten in de laatste fase van hun leven die graag nog even uit bed willen om bij hun naasten te kunnen zitten", vertelt Wilma. "Een gewone stoel is dan niet altijd geschikt." De relaxstoel biedt extra ondersteuning en comfort. Daardoor kunnen patiënten makkelijker uit bed en kunnen naasten op een prettige manier dichtbij hun dierbare zijn. De stoel is ook waardevol wanneer familieleden waken bij een ernstig zieke patiënt. In zulke momenten, waarin familie soms langere tijd aanwezig is, biedt de relaxstoel een comfortabele plek om dichtbij te blijven. "Het gaat vaak om kleine momenten die heel belangrijk zijn. Even samen zitten, een gesprek voeren of gewoon naast elkaar kunnen zijn. Voor patiënten en hun familie betekent dat soms ontzettend veel."
Van wens naar werkelijkheid
De aanvraag voor de relaxstoel werd ingediend via de Wensboom van het SKB en opgepakt door Stichting Vrienden van het SKB. Medewerkers kunnen via deze weg ideeën aandragen die het verblijf van patiënten en hun naasten aangenamer maken. "Dit is precies waarvoor we ons inzetten", zegt Wim Aalderink van Stichting Vrienden van het SKB. "Dankzij onze Vrienden kunnen we voorzieningen realiseren die nét dat beetje extra comfort bieden. Deze relaxstoel laat zien dat een relatief kleine investering een groot verschil kan maken voor patiënten én hun naasten."
Samen maken we meer mogelijk
De relaxstoel wordt inmiddels regelmatig gebruikt op de afdeling. Patiënten, naasten en medewerkers reageren positief op de nieuwe voorziening. Voor Wilma is het mooi om te zien dat een wens uit de dagelijkse praktijk werkelijkheid is geworden. "Als verpleegkundige zie je wat patiënten nodig hebben. Het is bijzonder dat we met hulp van de Vrienden van het SKB iets kunnen bieden dat direct merkbaar is voor patiënten en hun naasten. Zeker in de laatste fase van het leven kunnen zulke voorzieningen veel betekenen voor zowel de patiënt als de familie." Zo is een wens uit de praktijk uitgegroeid tot een voorziening die dagelijks bijdraagt aan het welzijn, comfort en de verbondenheid tussen patiënten en hun naasten.